Anasayfa
Masaüstü Görünüm
Geri Dön

Çankırıspor'un şampiyonluğu disipline gitti

Futbol İl Tertip Komitesi, ilan olunan saatte sahaya çıkmadığı ve heyete isim listesi vermediği gerekçesiyle Çankırıspor’u Futbol İl Disiplin Kuruluna sevk etti.

Çankırı 1. Amatör Kümede şampiyonluğu garantileyen Çankırıspor, sezonun son haftasında oynayacağı Orta Belediyespor maçına çıkmayarak şampiyonluğunu tehlikeye atmış ve ortalık dedikodu kazanına dönmüştü.

 

Ligde 18 maçını tamamlayan 47 puanlı Kurşunlu Belediyespor'un averajla önünde ve lider olarak yer alan Çankırıspor, 10 Mart Cumartesi günü Orta Belediyespor ile deplasmanda oynaması gereken maça çıkmadı. Bu maçtan mağlubiyetle ayrılması halinde bile şampiyonluk kupasının sahibi olacak olan Çankırıspor'un, lig yönetmeliği gereği karşı karşıya kaldığı puan silme cezası ile şampiyonluğu tehlikeye girmişti.

 

Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, maça gittikleri sırada otobüsün arıza yaptığını ve oyuncularının egzoz gazından etkilendiğini açıklamıştı.

 

Ve Futbol İl Tertip Komitesi futbol camiasının merakla beklediği kararı yapılan görüşmelerin ardından açıkladı. Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali’nin de katıldığı toplantıdan çıkan sonuca göre ilan olunan saatte sahaya çıkmadığı ve heyete isim listesi vermediği gerekçesiyle Çankırıspor’u Futbol İl Disiplin Kuruluna sevk etti.

 

Nihai kararı önümüzdeki günlerde Futbol İl Disiplin Kurulu açıklayacak.

Günün Diğer Haberleri