Anasayfa
Masaüstü Görünüm
Geri Dön

Kadınlar Günü Çankırı'da çeşitli etkinliklerle kutlandı

8 Mart Dünya Kadın Günü Çankırı’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

8 Mart Dünya Kadın Günü Çankırı’da siyasi partilerin kadın kollarının yanı sıra bazı STK ve dernekler tarafından yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

MHP CEPHESİ

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hidayet Çelik partisinin Kadın Kollarının düzenlediği kahvaltıda kadınlarla bir araya geldi. İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ve Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba’nın da katıldığı toplantıda konuşan Çelik, kadınlar gününü kutlayarak onlara karanfil hediye etti. MHP Heyeti buradan Kadın Kollarının Karatekin Parkında yaptığı basın açıklamasına geçti.

 

Burada konuşan Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz, kadınları yalnızca bir gün hatırlamanın haksızlık olacağına işaret etti.

 

Heyet daha sonra Kamu Sen Kadın Kolları’nın düzenlediği basın açıklamasına katıldı.

 

 

 

 

AKP CEPHESİ

Adalet ve Kalkınma Partisi de 8 Mart Dünya Kadın Gününü çeşitli etkinliklerle kutladı.  Belediye Başkanı İrfan Dinç bir otelde kadınlar günü için program düzenlerken, AKP Kadın Kolları da kadın esnaf ve hasta kadınları ziyaret ederek onlara karanfil hediye etti.Ziyarete İl Başkanı Celal Kaman da eşlik etti. 

 

 

 

İYİ PARTİ CEPHESİ

İyi Parti cephesi de 8 Mart Dünya Kadın Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Partinin kadın yöneticilerinin yaptığı açıklamada Türkiye ekonomisi, siyaseti, sosyal hayatı ve demokrasisinin gelişimine kadınların büyük katkısı olduğu vurgulandı.

 

TKDK KADIN ÇİFTÇİYİ ZİYARET ETTİ

Tarım ve Kırsal Kalkınayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörü Emre Akbıyık, 8 Mart Dünya Kadın Günü nedeniyle kadın çiftçileri ziyaret etti.

 

Doğantepe köyünde yaşayan ve TKDK'dan 20 bin liralık hibe desteği alarak aspir üretimine başlayan 65 yaşındaki Naime Yalçın'ı ziyaret eden Akbıyık, Naime Yalçın'ın kadınlar gününü kutlayarak karanfil hediye etti.

 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ DE UNUTMADI

İl Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de kadınlar günü için bir salon programı düzenledi. 100 Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Vekili Musa Göktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

ÜNİVERSİTE KAR YAĞDIRDI

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yapılan etkinlikle üniversitede öğrenim gören bayan öğrencilerin ve bayan çalışanların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlandı.

 

Etkinlikte Suni Kar makinesi ile kar yağışı gerçekleştirildi ve öğrenciler Rektör Ayrancı ile bol bol fotoğraf çektirdi.

 

 

Günün Diğer Haberleri