Anasayfa
Masaüstü Görünüm
Geri Dön

Çankırılı Yaranlardan Mehmetçiğe Destek

Kahraman askerlerimizi ziyaret edip onlara Çankırı halkının selam ve dualarını götüren 40 kişiden oluşan Yaranlar kutsal görevlerini tamamlayarak Çankırı’ya döndü.

 Yurt savunması için canını dişine takarak gözünü kırpmadan şehitliğe koşan kahraman askerlerimizi ziyaret edip onlara Çankırı halkının selam ve dualarını götüren 40 kişiden oluşan Yaranlar kutsal görevlerini tamamlayarak Çankırı’ya döndü.

 

Çankırı Belediye meydanından Cuma akşam saatlerinde dualarla uğurlanan Yaranlar uzun yolculuktan sonra ertesi gün sabah saatlerinde Kilis’e indi.

 

Ellerinde dev Türk bayrağını milli kıyafetleri ile taşıyarak Kilis Cumhuriyet Meydanından mehter marşı ile yürüyüşe geçen Yaran ekibimize Kilis halkı yoğun ilgi gösterirken, cadde boyunca kendilerine verilen yaran selamına yaran selamı ile karşılık verdi.

 

Yaranlarımız daha sonra önceden belirlenen program gereği Kilis Gülbaba Sınır Birliğini ve Hatay Hassa Sınır Karakolunu ziyaret ederek askerlerle kucaklaşıp destek olmaya geldiklerini belirtti,  tüm Çankırı halkının selamlarını iletti.

 

Yaranlar ziyaretlerinde Çankırı’dan kendilerine emanet edilen, Kuran- Kerimi,   Türk bayrağını, Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi öğrencilerinin askerlere hitaben yazdığı mektup ve şiirleri teslim etti.

 

Günün Diğer Haberleri