Anasayfa
Masaüstü Görünüm
Geri Dön

Çetin Kapdan'dan Filiz'e FETÖ eleştirisi

İyi Parti 1. Olağan Çankırı İl Kongresi’nde il başkanlığına kurucu il başkanı Çetin Kapdan seçildi.

100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen olağan kongreye AKP İl Başkanı Celal Kaman, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun, CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret Kaya, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, TEMAD Çankırı Şube Başkanı İsmail Emir, delegeler ile partililer katıldı.

 

Kongrenin divan başkanlığını İyi Parti Genel Merkez İdare Kurulu Üyesi Hediye Akdere, Başkan Yardımcılıklarını İyi Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Kurucular Kurulu Üyesi ve STK Koordinatörü Av. Kadriye Ünler, İyi Parti Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin, kâtip üyelikleri kurucu üye Hatice Yakar ve Merkez İlçe Başkanı Vahit Öztürk yaptı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede divan başkanı Akdere tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı okundu.

 

Yönetim kurulu faaliyet raporu, mali rapor ve tahmini bütçenin okunarak oy birliği ile ibra edilmesinin ardından siyasi konuşmalara geçildi.

 

İl Başkanı Çetin Kapdan’ın hedefinde; hükümet ve Çankırı Milletvekilleri M. Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz vardı. Kapdan, AKP İl Başkanınında katıldığı kongrede adeta esti gürledi.

 

Kapdan, iktidarın yeni ortaklarıyla beraber yüzde 105 yerli ve milli olduğu için kökü dışarı olan her şeye karşı olduğunu belirterek, “Çankırı özelinde yüzde 100 milli ve yerli milletvekili yeter. Tarih bilmiyor tarih derse veriyor, coğrafya bilmiyor coğrafya dersi veriyor. ‘Şehit ve Gaziye Vefa’ programını katılıyor vefa adına bir kelime etmiyor. Kendisi İstanbul’dan çıktı geldi, yüzde 100 yerli ve milli olarak Çankırı Milletvekili oldu, kendisini istemiyoruz. 2. sıra arkadaşı Ankara’ya gelip-gidince biraz bozulmuş olabilir ama hadi o biraz milli sayılır” ifadelerini kullandı.

 

Kapdan, ülkenin durumunun içler acısı olduğunu,  Cumhuriyet değerlerinin birer birer yok edildiğini,  İyi Parti olarak bütün hesapları bozmayı iyi bildiklerini söyledi.

 

FİLİZ’İ FETÖ ÜZERİNDEN ELEŞTİRDİ

Milletvekili Hüseyin Filiz’in “Şehit ve Gaziye Vefa” programında yaptığı konuşmaya sert tepki veren Kapdan şunları kaydetti:

“Adamın evine FETÖ girmiş. Zannediyor ki bütün evlere girdi. Hüseyin Filiz senin evine girmiş olabilir de ben uyanık adamım,  benim evimde ne işi olur,  bu salonda da yok. Siz önce kendi evinizi, partinizi temizleyin. İyi Parti’de FETÖ’cü arıyorlar. Hüseyin Filiz,  evine giren FETÖ’cünün bizim evimize de girmiş olabileceğini tahmin ediyor”

 

 

Konuşmaların ardından yargı gözetiminde seçimlere geçildi.

 

Seçimlere tek liste halinde giren Kapdan başkanlığa seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Cengiz Aşkın, Muhittin Bora Kanat, Semih Değim, Hatice Yakar, Kadir Uysal, Aydın Akbaş, Serap Altundağ, Taner Geçgel, Kubilay Onacak, Mehmet İnce, Ülviye Bıyıklı, Aydın Ayanoğlu, Recep Doğru, Bekir Şen, Hamide Keleş, Mehmet Ali Benlioğlu, Aysel Karadut, Gamze Atalay, Erdoğan Karaali, Zeynel Çelik, Murtaza Yiğit, Nuray Gazi Kul, Ramazan Demirci, Mehmet Tuncay, İsmail Gümüş, Dürüs Yaman, Çiğdem Cihat, Ali Özyılmaz, Sadık Nuhoğlu, Mustafa Körosmanoğlu, Recep Özcan çalışkan, Hasan Karagöz, Bekir Çoca

 

Günün Diğer Haberleri