Anasayfa
Masaüstü Görünüm
Geri Dön

İyi Parti'li Kapdan iddialı konuştu

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu, parti çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İl başkan yardımcıları Cengiz Aşkın ve Aydın Akbaş ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu basın toplantısında konuşmasına Türk Silahlı Kuvvetleri’nin “Zeytin Dalı Harekâtı”na değinerek başlayan Kapdan “Gerek Afrin’de gerekse Dünya’nın herhangi bir yerinde bu ülkenin müdafaası, bizlerin huzur ve güvenliği için canını feda eden, herhangi bir parçasını toprağa bırakan şehit ve gazilerimize yürekten minnetlerimi ifade ediyorum. Allah askerimizin ayağına taş değdirmesin istiyorum. Son terörist yok edilinceye kadar TSK’nın Afrin’deki operasyonunu da sürdürmesini samimiyetle destekliyorum. Bugün Afrin’de ortaya çıkan ve bu operasyonu zorunlu hale getiren hadiselerin geçmişinde kimin vebalı varsa bunu bu ülkenin evlatlarına asla unutturmayacağımızın da altını çiziyorum” diye konuştu.

 

İL KONGRESİ 4 MART’TA

Kapdan, Eldivan, Yapraklı ve Kızılırmak ilçe teşkilatları dışında 9 ilçede kuruluşunu tamamladıklarını,   511 delege ile 4 Mart 2018 Pazar günü il kongresini gerçekleştireceklerini söyleyerek, “Her ne yaparlarsa yapsınlar, İyi Parti her şart altında seçimlere girecek. Çankırı’nın tüm ilçe ve beldelerinde seçime gireceğiz. Bugün kamuoyunda bir algı yaratılmaya çalışılıyor, ‘Ne yaparsalar yapsınlar seçimlere giremeyecek, seçimlere sokulmayacaklar’ denilerek akamete uğratılmak isteniyor. Açıkça söylüyorum; çatlasalarda, patlasalarda biz seçime gireceğiz. Bu hareketin kimse önünde duramaz. Cumhuriyetin tüm değerleri bu kadar şiddetli taciz ve tehdit altındayken bu partinin yükselişine kimse mani olamaz. Çünkü Cumhuriyetin değerlerinin bu partiye ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

 

ŞEKER FABRİKALARININ SATIŞI

“Cumhuriyetin onca yokluk içinde tesis ettiği şeker fabrikaları satılabiliyorsa, şeker pancarı yasaklanıyorsa, ABD’deki dandik bir şeker üreticisi zengin edilmek için insanlara şeker diye zehir yediriliyorsa bu partiye ihtiyaç var” diyen Kapdan,  Türkiye üzerinden milyonlarca dolar kazandırılan ABD’yi düşman ilan edilmesini komedi olarak değerlendirerek “30 yıl önce Turgut Özal ve Süleyman Demirel dönemlerinde Çankırı ziyaretlerinde insanlar şeker fabrikası kurulması için pankart açmıştı. 30 yıl önce Çankırı’nın sanayi anlamında devrim gerçekleştirmesi için insanlar şeker fabrikasını umut olarak görüyordu. Ne değişti şimdi, şeker fabrikaları satılır hale geldi. Alışkanlıklarımız, hasretlerimiz değişti, bu ülkenin bütün değerleri birer birer yok edildi” dedi.

 

“BİZ KAYBEDERSEK ÜLKE KAYBEDER”

İyi Parti’nin kuruluşu ile birlikte insanlardan teveccüh gördüğünün altını çizen Kapdan, “İnsanları çocukları ve işleri ile tehdit edip İyi Parti’den uzaklaştırmak için çalışan bir anlayış var. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Biz kaybedersek ülke kaybeder. Biz ülkenin kaybedilmesine rıza göstermeyiz. Hiçbir şey üretmeden her ay bankamatikten maaş çeken zihniyeti red ediyoruz. Burada; ticareten, siyaseten parlayım, zengin oluyum diye düşünen bir Allah’ın kulu yok. Bu yüzden İyi Partiyiz… Hizmet üretmeden maaşını çekseydi kesinlikle bu partiden içeri girmeyecekti, zaten girmiyorlar. Bir insan ‘Ben ne yapıyorum da bu parayı alıyorum’ diye kendine sormalı” ifadelerini kullandı.

 

ÇANKIRI NÜFUSU NİYE AZALIYOR?

“Her şey güllük-gülistanlık, basın daha yeni yazdı ‘Çankırı çağ atlıyor, modern çağın bütün gereklerinden faydalanıyor’ ne hikmetse çatır çatır insan kaybediyor. İnsanlar neden Çankırı’dan kaçıyor! Hani dün’ 3 ilçe Çankırı’dan koptu, nüfus azaldı’ deniyordu. Yeni Çankırı’dan ilçe falan koparılmadı, ama Çankırı nüfusu gittikçe düşüyor. Koskoca lastik fabrikası kuruldu, işçi geliyor, uydu kent kuracaklardı… Nüfus artması gerekmiyor mu? Türkiye’nin nüfusu sürekli artarken Çankırı’nın nüfusu niye azalıyor? Çankırı sanayi, turizm konusunda ivme yakalamışsa, ciddi anlamda bir gelişme ivmesine sahipse neden sürekli nüfusu azalıyor? Çünkü şeker pancarını yasakladınız, ‘doğrudan gelir desteği, şu- bu!’ dediniz tarımı öldürdünüz. Brezilya’dan inek ithal ediyorsunuz, çiftçiye de mazotu 5 liradan kakalıyorsunuz, sonra da  ‘Türkiye’de et pahalı, biz ucuz alıyoruz’ diyorsunuz… Üreticiyi korumuyorsunuz ki! Gübre, saman, inek ithal ediyorsunuz. Çiftçi şu anda ürettiğini satsa zarar eder hale geldi. Türkiye’de tarım arazisinin yüzde 33’ü ekilip-biçilmiyor. Bu ülke ekonomisi için ihanettir” diye konuştu.

 

Basın toplantısı soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Günün Diğer Haberleri