Çankırılılar, darbecilere darbe yaptı

’’Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer inanmışsanız, üstün gelecek olan sizsiniz.’’
Bu makale 2016-08-08 09:53:57 eklenmiş ve 65657 kez görüntülenmiştir.
İlker Şahin

Anadolu’nun yiğit, muhafazakar, tutkun   ve yarenler diyarı Çankırı darbeye de boyun eğmedi…

 

Üniversite önünde bayrak krizi,

 

Karatekin parkında yaşanan gerici gösteriler ,

 

Pkk renklerinde tesbih gerginliği ,

 

 15 temmuz   gecesi yaşanan hain darbe planı…

 

Her durumda Çankırı’nın yiğit insanı meydanları boş bırakmadı. Çankırı tarihine baktığımızda  hiç işgal edilmediğini, kimse tarafından fetih edilmeye izin vermediğini görürsünüz. Ülkü, bayrak, vatan uğruna canını vermeye hazırdır Çankırılılar.

 

Takvim yaprakları 15 Temmuz’u gösterirken ,  hain darbe planı uygulanmaya başladığında  kahraman Çankırılılar yine  görevinin başındaydı. O gecede dikkat çeken noktalardan birisi de takvim yapraklarında yer alan tarihi nottu.

 15 temmuz  1909 Haçlıların Kudüs’ü işgali.

Hemen üstünde Ali İmran suresinin 39’ncu ayeti meali görenleri şaşırttı.

"Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer inanmışsanız, üstün gelecek olan sizsiniz.’’

 

1960-1968-1980’li yıllardaki darbeleri görmeye yaşımız erişmese de bu hukuksuzluğu kabul etmeye hiçbir mantık izin vermezdi. O gece Ankara’da ay ışığı kızıla bürünmüş ,halk  tanklara göğsünü siper etmiş. Çankırı darbeye darbe yapıyordu. Tekbir sesleriyle meydanları boş bırakmıyordu. Sağduyulu, muhafazakar ve milliyetçi ruh anlayışıyla geçmişte de, gelecekte de bu bayrağa, bu milletin huzuruna göz diken herkese bir kez daha gözdağı veriyordu Çankırı. Din, dil, ırk, renk, mezhep ,parti ayrımı olmadan herkes bayraklarla Türkiye’m diye seslendi. Parti bayrakları bir,söylenen tekbir sesleri bir,dualar bir ve en önemlisi tek bir ülkü için ayaktaydı tüm Çankırı. Tüm şehir bayrağının nöbetini gururla tuttu sabahlara dek…Belki de Türk insanını eski günlerde olduğu gibi bir arada tutan o akşamdı. Hemen aklımıza ‘’Her Şer’de bir Hayır vardır’’ vecizesini akıllara getiriyordu…15 temmuz tarihe öyle bir gece olarak işlendi ki, yıllar sonra bu Şer odaklarının hain planları karşısında şehitlerimizin kahramanlıkları nesilden nesile tekrar anlatılacaktı.Milletin iradesi darbeye galip geldi. Kahraman Türk milleti ülke kaderini ve tarihini yeniden yazmasıyla tüm planları bertaraf  etti.

 

Tarih bu konuda bir çok örneğe şahitlik etmiştir. Osmanlı imparatorluğundan günümüze kadar devam eden süreçte tarih hep tekerrür etmiştir. Ne zaman ki, ülke sınırları genişlemeye , endüstri ve ekonomi ilerlemeye ve Türk adını uluslararası ülkelerde bahsettirmeye başladığı an; akabinde iç isyanlar ,ayaklanmalar , darbe hareketleri artmış ve tarihe kahreden damgasını vurmuştur.Örnek olarak;

 

-Osmanlı İmparatorluğu-Timur savaşı sırasında Yıldırım Bayezıt’a ordunun ihanet etmesi.Yaşanan sıkıntılı günler.

 

-Türkiye Cumhuriyeti-Fransa arasında Suriye sınırının çizilmesi aşamasında çıkarılan iç isyanlar ı ve Suriye sınırının Fransa lehine çizilmesi. Türkiye’nin toprak kaybı.

 

-12 Eylül ve 27 Mayıs Darbelerinin Türkiye Cumhuriyetini 15 yıl geriye götürmesi. Türkiye’nin Avrupa ülkelerine karşı borç bağımlılığının sağlanması.

 

Günümüzde Türk halkı bırakın bu konuları tekrar yaşamayı, o geceye kahraman şehitlerinin fedakarlıklarıyla "demokrasi gecesi"’adını vermiştir. Vatanı ,milleti ve bağımsızlığı adına demokrasi şehitleri olarak anılacak tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyoruz. Tüm bu gurur verici kahramanlıkların yanında akılda kalıcı bir çok soru işareti bıraktı…

 

1-Hain plan gece geç saatlerde başlatılmış olsa, ülkenin geleceği ve acı bilanço ne kadar büyük olurdu?

 

2-Her türlü elektrik, elektronik haberleşme kitle iletişim araçlarına el konulmuş ,engellenmiş olsa idi, ülkemizi hangi tehlikeler bekliyordu?

 

3-Masum sivil halkın üzerine tank süren ,helikopterle ateş açan,93 yıllık milletin meclisine bomba yağdırıp, Cumhurun başkanına suikast düzenleme girişiminde bulunan gerici zihniyeti zehirleyen vaatler nelerdi? Cesaret odaklarının uzantısı nerelere veya hangi ülkeleri kapsıyordu?

 

4-Saddam Hüseyin, Usame Bin Ladin, Kaddafi gibi devlet liderlerini devirerek halen ülkelerini işgal altında bulunduran ABD, sözde İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini öne sürerek malum şahıs hakkında neden delil ve kanıt isteminde bulunmuştur ?Asıl amaç nedir?

 

5-Devlete hangi kumpaslar kuruldu? Sonrasında hangi senaryolar uygulanacaktı?

 

Sonuç olarak dün olduğu gibi bugün veya yarın yaşanılacak  tüm düzen bozucu hareketlerin karşısında halkımızın dik duruşu , milleti demokrasinin asil sahibi olduğunu tüm dünyaya tekrar hatırlatmıştır.

 

Çankırı; İç Anadolu Bölgesinin bağrında doğan, çakala kent bırakmayan, bayrağı için gözünü kırpmayan vatansever insanların bir arada yaşadığı şehirdir .

 

Bu şehre ATEŞLE YAKLAŞMAYIN…

 

İnsanlarının içindeki vatan sevgisi ATEŞİ ,KORA;KORU DUMANA;DUMANI İSE ÇEVİRİR..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
ÜLKENİN REFAHI
İbrahim D. 2017-02-28 12:16:26
Herkes çıkar rant peşinde ,,bu refarandum ülkenin refah seviyesini inşallah yükseltecek.Darbeye bir darbede sanıdıktan çıkacak.Bu arada İlker Bey sizi de siyasi ortamlarda görebilecekmiyiz?Daha önce ilişkiniz olduğunu ve kuruculuk yaptığınızı duymuştum!!
TÜRK DÜŞMANLARI VE DARBE
tokatlı/vatandaş 2017-01-13 13:20:00
15 Temmuz Darbe girişminde sonra Şöyle bir bakıyorum güzel ülkeme Tüm vatan hainleri,tüm türk düşmanları birarada.Her birtaraftan saldırıyorlar.Hem saldırılarla hem ekonomide ..Yetmezmiş gibi mecliste savaşan muhaliflerde cabası..EY BÜYÜK ALLAHIM! EN GÜÇLÜ DEVLETİMİZ İMANIMIZ VAR...YOKSA BU ZORBALIĞA HANGİ ÜLKE KALIRDI.SEN BİZE HEP YARDIM ET..
TEBRİK EDERİM
Duygu Z.ÇÖMELEK 2016-12-20 08:36:13
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...BU YAZIYI YAZAN ARKADAŞI TEBRİK EDERİM.YORUMLARI OKURKEN AŞAĞIDA''15 Temmuz darbesi sonrası gerçekleşen fetö operasyonunda bir çok kamu görevlisi ve fetö yandaşları hepimizin bildiği üzere açığa alındı,yargılanıyor veya tutuklanıyor.Tabiki 30 yıl bu ülke sınırları içerinde büyümüş ve şirketleşmiş illegal bir gücün hemen pes edeceğini tahmin etmiyorum.İllaki askeri olmasa dahi,ekonomik,terörizm saldırıları,siyasi parti liderlerine suikast girişimi gibi illegal yöntemlere başvurabilirler.''demiş.Aynen bu şekilde devam ediyor.Bu arkadaşın vatansever düşüncelerini yansıttığını görmemek elde değil.Tebrik etmek için ve artık ülkem üzerindeki kirli oyunların bitmesini istediğim için sizlere yazıyorum.TEŞEKKÜR EDERİM.
BİRLİK ZAMANI
Zafer İşlemez 2016-12-16 12:56:49
Birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacaktır.Şehit olan tüm polislerimize Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum.Bu hainler bu ülkeyi bölemeyecek.İlker Bey'e katılıyorum.Gülmenin eğlenmenin zevkine gezmenin boşa para tüketmenin zamanı değil bu zaman...Dikkat zamanı elele vermek bütünleşmek zamanı.Bir kaç gün işleri sıkı tutup bırakmak değil.Her zaman ayakta kalabilmek zamanı.
KİMSE TEMİZ DEĞİL
ferda Gülmez 2016-12-03 12:14:34
Türkiye'nin 4/1'i bu illete bulaşmış,dokunmu veya selamlaşmış.Kimse ben temizim fetö katil,hain demesi.Fazla değil 1990 'lı yıllara gidin kimler vardı fötö önünde diz çöken.KİMSE TEMİZ DEĞİL.BEN ÜLKEMİ VE BİZE BUGÜNLERİ BIRAKAN ATALARIMI ÖZLÜYORUM VE SEVİYORUM.
ŞAŞIRIYORUM..
Hikmet KÖSE 2016-11-23 12:30:44
Belki bu konunun yeri değil ama,Çankırı'nın ve Türkiye'nin en büyük sorunu Trafik.Ne çözümü var ne gerilemesi.Gün geçtikçe zorlaşıyor.İnsanların bu kadar alakasız ve vurdumduymaz hareket etmesine şaşırıyorum.
TRAFİK ÇÖZÜMÜ
Mukaddes Suna 2016-11-03 14:58:42
İlker Kardeş birde şu ÇANKIRI TRAFİĞİNİ ÇÖZECEK BİR YORUMUN VAR MI?BOĞULDUK KÜÇÜCÜK ŞEHİRDE
tedbir şart!!!!
İLKER ŞAHİN 2016-10-15 09:08:10
Sayın Okurum,Öncelikle makalelerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim.İkinci darbe planı konusunda görüşümü sormuşsunuz.Binevi düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.15 temmuz gecesi hepimizin bildiği üzere,Türkiye Cumhuriyeti ve Devleti tarihinin en büyük sınavlarından birisini geçirdi.O gün vahim plan gerçekleşmiş olsa idi ;acaba şu anda nerede,nasıl,hangi şartlarda ve hangi zorluklarda yaşardık?sorusunun akla gelmemesi imkansız.Sadece bugüne değil tarihten de dersler çıkarak her daim bağımsızlığımıza hükmedecek güçlere karşı hep tedbirli olup,bu vatanın bu toprakların ve bu huzurun kıymetini bilmemiz gerekiyor... 15 Temmuz darbesi sonrası gerçekleşen fetö operasyonunda bir çok kamu görevlisi ve fetö yandaşları hepimizin bildiği üzere açığa alındı,yargılanıyor veya tutuklanıyor.Tabiki 30 yıl bu ülke sınırları içerinde büyümüş ve şirketleşmiş illegal bir gücün hemen pes edeceğini tahmin etmiyorum.İllaki askeri olmasa dahi,ekonomik,terörizm saldırıları,siyasi parti liderlerine suikast girişimi gibi illegal yöntemlere başvurabilirler.Onun için ülke olarak daha dikkatli ve tedbirli olmamız gerekir diye düşünüyorum.G.Anadolu'da gerçekleşen operasyonlar,Suriye fırat kalkan operasyonu,PKK,DEAŞ,FETÖ,İŞİD v.s gibi belirgin saldırganların asıl amacı bir nevi mesaj ve ülke kapsamında kaos oluşmasını sağlamak.Daha dikkatli,ÇOK DİKKATLİ Olmamız gerekiyor.Güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede tutmamız gerekiyor.GİDECEK BAŞKA TÜRKİYE YOK... Rahatlık,savurganlık,kavga,zengin hayat yaşama özentisi,vurdumduymazlık gibi olguları bir tarafa atıp,tek bir bilek yürek olmamız gereken günleri yaşıyoruz.Sanıyorum ki sorunuza bir nebze cevap taksir edebilmiştir.Saygılarımla..
İKİNCİ DARBE PLANI
hüseyin safah 2016-10-09 16:46:02
Geçenlerde açıklama yapan emekli yarbay Kasım ayından önce ikinci darbe çıkabilir Türk halkı Türk insanı Dikkatli olsun demişti.Bu konudaki yorumunz nedir İLKER BEY?
SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMA
YÜRÜYEN İNSAN 2016-09-21 00:05:22
BİZ GÖREVİMİZİ YAPTIK..ŞİMDİ SIRA SİYASİ BÜROKRATLARDA ..HAYAT ARTIK DARBEDEN NORMALE DÖNERKEN,TRAFİK KARIŞTI.İLKER BEY ARACALIĞINIZLA BURADAN SESLENİYORUM...SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM ARTIK ÇANKIRI'DA YAYA OLARAK ÜST GEÇİT İSTİYORUZ.BURASI ANKARA DEĞİL..HER TARAF ARAÇ BİZ NERDEN YÜRÜYECEZ...NE TRAFİK POLİSİ VAR?NE DE GEÇİDİMİZ VAR.BEKLEYİP DURUYORUZ.HANGİ ARABA DURUCAK TA BİZ GEÇİCEZ DİYE...TABİ ARABA KULANANLARDA ÇOK SAYGILI SAĞOLSUNLAR ÇOK YOL VERİYORLAR BİZE...ASIL SORUNUMMUZ BU..LÜTFEN YAYINLAYIN..
Toplam 18 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket

escort izmir

izmir escort bayan

escort antalya

porno izle

izmir jigolo

escort izmir

bursa escort bayan

beğeni satın al

instagram beğeni hilesi

türk takipçi

telegram takipçi

buca escort

eskişehir escort bayan

gay porno

instagram takipçi hilesi

instagram takipçi hilesi

twitter izlenme paketleri

tiktok takipçi paketleri

türk smm panel

Eskişehir eskort

Görükle eskort

bursa escort

Çankırı Bülteni - Çankırı Haberleri
ankara web tasarım istanbul web tasarım
© Copyright 2022 Çankırı Bülteni - Çankırı Haberleri. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. Haber1074
GÜNDEM
Çankırı Kaza
Çankırı Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Sevda Karaali
Çankırıspor
SİYASET
İrfan Dinç
Hüseyin Filiz
İdris Şahin
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
BÖLGESEL
Eldivan Haberleri
Çerkeş Haberleri
Kurşunlu Haberleri
Ilgaz Haberleri